Класика која секогаш е во тренд. Уживајте во убавината и удобноста на трпезариската столица Росела, инспирирана од барокниот стил.

Овална рамка од масивно дрво бука со богати резбани орнаменти му даваат на овој стол елегантен изглед, а тапацираното седло дава удобност за долгочасовно уживање.

Голем избор за мебел штоф и нијанси на дрво бука, а доколку сакате целосен рустичен изглед Ви ја препорачуваме техника патина, која ќе го направи овој стол единствен по својот изглед.

Димензии:

Должина 53 см

Ширина 48 см

Висина 99 см

Висина на седло 52 см

Длабочина на седло 42 см

Погледнете и други модели