Магазин

Trpezariska masa vo minmalisticki stil

Совети за минималистичка трпезарија

Трпезаријата е од големо значење за секој дом, бидејќи е просторија каде ги поминувате заедничките мигови со Вашите најблиски. Новите трендови и новиот начин на живот кој се […]

Секогаш во тренд : Земјени тонови

Со наближување на есента, доаѓа и сезоната на останување дома, а потребата за удобност и смиреност се рефлектира уште повеќе во нашите ентериери.  Во фокус е текстура, како […]

Stolici so metalni nogari

Како да изберете столици за Вашата маса?

На сите ни е добро познато кога столот е премногу мал или премногу голем. Едниот е претежок, а другиот не е стабилен. Во продолжение Ви даваме неколку предлози […]

Logo

Дизајнерско Катче: TAU Design

    Како бренд кој има успешна соработка со дизајнери на ентериери и проектантски студиа, делот „ Дизајнерско Катче “ го посветуваме на нив, каде ќе прочитате нешто […]

Sofa Michelin

Дизајнерско Катче: AIG Engineering

AIG Инжинеринг е биро за проектирање и студио за внатрешни уредување, лоцирано во Куманово, основано 2020 година од Андреј Митевски и Ива Митевска. Во продолжение можете да прочитате […]

Trpezariski stolici i trpezariska masa so drveni nogari

Дрво или метал – кој е изборот за Вашата трпезарија?

При избор на мебел за трпезарија, треба да внимаваме на повеќе работи. Почнувајќи од обликот на трпезаријата, за колку луѓе е наменета, колку често имаме гости – сите […]

Enterier na dnevna soba vo japandi stil

Јапанди – Новиот тренд во внатрешното уредување

Jапанди е баланс на јапонскиот минимализам и скандинавскиот дизајн. Денеска, Jапанди наоѓа голема примена како во објектите за домување, така и во комерцијални простори. Јапонските елементи внесуваат топлина […]

Kujna i dnevna soba so trosed

5 грешки кои треба да се избегнуваат при отворени дневни зони

Потрага по повеќе простор и светлина, рушејќи што е можно повеќе ѕидови е новиот тренд на современо живеење. Оттука, отворениот простор станува клучен фактор во новите eнтериери. Познати […]

Agolna garnitura vo dnevna soba

7 Практични совети за уредување

Трендовите во уредувањето се менуваат, но постојат правила кои треба да се следат без разлика кој тренд е актуелен. Овие 7 правила ќе ви помогнат да го направите […]

Volnen Tepih

Се што треба да знаете за волнените килими

Волната е вистинско чудо од природата. Таа ги штити овците од најразлични временски услови и ја регулира температурата во нивното тело. Со нивно шишање се добива материјал – […]

trpezariski stol vo mebel stof bukle

Букле – Нов тренд за тапациран мебел

Сигурно сте го забележале новиот тренд за трпезариски столици, модерни софи и фотељи кој ги преплави социјалните мрежи – Тапациран мебел во штоф Букле! Букле е впечатлив материјал […]

Праавоаголна трпезариска маса

Како да изберете идеална трпезариска маса?

Избор на трпезариска маса е еден од клучните елементи за дизајнирање на трпезарија која е најчесто главна точка во домот. Пред да купите трпезариска масa размислeте за обликот, […]

Mebel za mali domovi

7 совети за уредување на мал простор

Уредувањето на мали ентериери е голем предизвик. Мали простори може да се уредат еднакво функционално како и поголемите, со добра организација и користење на функционален мебел. Без разлика […]